Тезджан изпусна втори финал

819

Тезджан Наимова не успя да се класира за финалите на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Осака. Българката финишира на пета с време 22,88 секунди във втората полуфинална серия. По регламент напред преминават първите четири.

Преди два дни младата ни спринтьорка изпусна за няколко хилядни и финала на 100 метра, след каро след фотофиниш напред продължи Олудамола Осайоми (Нигерия).

Въпреки отличния старт, възпитаничката на Стойко Цонов изпусна да се нареди сред 8-те най-добри на света, но изпусна златната си възможност в последните няколко метра, когато бе задмината последователно от Саня Ричардс (САЩ) с време 22,50, Алийн Бейли (Ямайка) с 22,65, Сузантика Яясинге (Шри Ланка) с 22,66 и ЛаШаонтиа Муур (САЩ) с 22,73.

На финала продължават още лидерките от другата полуфинална серия - Алисън Феликс (САЩ) с 22,21, Вероника Кембъл (Ямайка) с 22,44, Тори Едуардс (САЩ) с 22,51 и Сайдони Мадърсил (Кайманови острови) с 22,78. Изненадата тук поднесе Ким Геверт (Белгия), която завърши последна. Информацията е на Gong.bg.

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).