Уволниха гладните стачници от ВМЗ

3225
3

25 работници от ВМЗ Сопот са оставени на улицата. Освободени са по взаимно съгласие, но след преговори на синдикатите с ръководството на предприятието. Първоначалното намерение на шефовете било да издадат заповеди за дисциплинарно уволнение.

Причината е ефективният двудневен протест на работниците преди Коледа. Заради забавяне плащането на аванса на 16 декември хората от първа и втора смяна напуснали работа и така попречили на изпълнението на поръчка, върху която работело предприятието.

По думите на шефката на "Подкрепа" в Карлово Маргарита Генева синдикатите са направили всичко възможно, за да спасят хората. Постигнатото освобождаване по взаимно съгласие поне ще даде възможност на хората да се регистрират в Бюрото по труда.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (3)
Още новини от Регионални новини:
Директорът на МВР-Пловдив: 300 души са участвали в мелето в Асено...
В пловдивско село Първенец стартира единственият български проект...
12-годишна от Асеновград покори Европа с 5 медала по плуване след...
Само на час път от Пловдив: Филателист възражда къщи в архитектур...
Щастлив край: Спасиха паднало от гнездото щъркелче край Пловдив
Пожар близо до рафинерията на "Инса Ойл" край Пловдив


Виж още: