Продължават традиционните събори на родопските села

3388
3

Всяка година през месец август се провеждат традиционните събори на родопските села. През изминалия уикенд се състояха съборите на с. Селча и така популярното гайдарско надсвирване в с. Гела. Предстоят съборите на с. Лясково (09.08.), с. Чуреково (16.08.), с. Осиково (16.08.), с. Стоманево (23.08.) и с. Михалково (30.08.). На всичките тези събития могат да се опитат традиционни родопски ястия, прочутата минерална вода от с. Михалково - единствената естествено газирана вода в България, както и да се чуят популярните родопски песни.

Посещаемостта на превърналите се в традиция родопски събори нараства с всяка изминала година. Забелязва се една трайна тенденция на завръщане към старите обичаи и традиции.

Виж коментарите (3)
Още новини от Регионални новини:
Инцидент: Сериозно задръстване след катастрофа до Пловдив
В Раковски откриха статуя на папа Франциск
Нова пътна връзка в Асеновград улеснява трафика към Пловдив
Мъж изгоря в къщата си в Брестовица
Васко Кръпката кани на 15 км от Пловдив: Хубаво нещо предстои на ...
Първа копка край Пловдив: КЦМ 2000 строи уникално съоръжение


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).