Славчо Атанасов се допитва до районните кметове за бюджета

1993

До няколко дни да предостави общинския бюджет на районните кметове обеща Славчо Атанасов днес. "Съобразили сме се с направените от тях предварителни заявки. Невъзможно е всичките им обяснимо големи искания да бъдат удовлетворени, но както обещах, всеки ще разполага с отделен бюджет за капиталовите разходи", коментира Атанасов пред репортер на Plovdiv24.bg. Ако районните кметове имат забележки, ще бъдат направени поправки и чак след това бюджетът ще бъде внесен за обсъждане в общинския съвет, най-вероятно в края на февруари-началото на март. На специална пресконференция скоро Славчо Атанасов ще обяви новите правомощия на кметовете на райони.

"Обещанието е да получим бюджета на 9 февруари, едва тогава ще разберем какво е заделено за районите. Предвижда се да има определена рамка, с която да бъдем самостоятелни възложители на обществени поръчки", съобщи кметът на "Северен" Ина Филипова. Досега е трябвало да бъдат упълномощавани за възлагане на поръчките от големия кмет, процедурата за което е отнемала по месец-два. "Отговорността ни ще нарасне многократно, Сметната палата ще проверява директно районните кметове, но ще може бързо и оперативно  да действаме за ремонтите на детски градини и ясли", убедена е Филипова.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив празнува Деня на светите братя Кирил и Методий
Безплатни прегледи в Пловдив
Празнично шествие ограничава движението в Пловдив
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).