Скулптурите на Главната в окаяно състояние, обещават да ги поправят

3589

За трагичното състояние на скулптурите на Главната алармира читател на Plovdiv24.bg, който изрази недоумението си: "Възможно ли е управляващите да не виждат как те се рушат? Нека започнат да поддържат статуите, поне от уважение към твореца, който ги подари на Пловдив." Няколко пъти досега беше поправяна скултурата на бика пред общината, на който или рог му счупваха нощем, или някаква друга повреда го сполетяваше. Само преди седмица той отново бе възстановен и дори лакиран.

Не така е обаче с другите скултури по Главната. Още при при почистването след големия сняг миналата година служителите на "Чистота" изкъртиха някои от табелките. В особено плачевно състояние е статуята между театъра и голям магазин за маркови спортни стоки. Репортерска проверка установи, че поради счупен крак тя направо се е килната настрани. Вероятно поради атмосферните условия върху всички творби са се появили големи цепнатини.

"Наистина съм пропуснал да забележа влошеното състояние на скултурите по Главната, грижим се най-вече за бика пред общината, защото ни е пред очите", призна заместник-кметът по културата Георги Шопов пред репортер на Plovdiv24.bg, но обеща: "Още тези дни ще се срещна с автора Николай Савов и ще започнем възстановяването им."

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Реставрират фасадата на още една знакова къща в центъра на Пловди...
Зрелищна каскада в Пловдив: Млад шофьор помля 5 паркирани автомоб...
Международен джаз квартет представя дебютния си албум в Стария гр...
Частен строеж остави стотици пловдивчани без вода и ток
Опасен кабел и висящ клон дебнат пешеходци на "Димитър Талев"
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...


Виж още: