Преасфалтират улички около хотелите заради енергийния форум

4298

Всички районни кметове и шефове на дирекции са включени в сформирания вече общински щаб за подготовката на Световния енергиен форум, който по предварителна информация ще се състои от 22 до 24 април, като 25 държавни лидери вече са потвърдили своето участие.

"Ще положим много усилия, но градът трябва да придобие по-европейски вид. Основната тежест ще падне върху район "Северен", тъй като тук са големите хотели. Започваме да подготовяме пълна информация за чистотата на улиците по маршрутите, по които ще минава делегацията", съобщи районният кмет Ина Филипова пред репортер на Plovdiv24.bg. Много от малките улички около парк-хотел "Санкт Петербург" вероятно ще бъдат преасфалтирани. Грозните сергии и бараки ще бъдат разчистени преди форума.

Все още се пресмята какви пари да иска общината от държавата, за да "звънти Пловдив", както кметът Славчо Атанасов обеща, като домакин на тазгодишното световно събитие № 1. Неслучайно е присъствието на главния финансист Наталия Делчева. Освен в общината, щабове за подготовката на форума са сформирани и към областния управител, и в полицията, чиито шефове влизат в представителния пловдивски щаб, който пък ще координира дейността си с националния щаб.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Реставрират фасадата на още една знакова къща в центъра на Пловди...
Зрелищна каскада в Пловдив: Млад шофьор помля 5 паркирани автомоб...
Международен джаз квартет представя дебютния си албум в Стария гр...
Частен строеж остави стотици пловдивчани без вода и ток
Опасен кабел и висящ клон дебнат пешеходци на "Димитър Талев"
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...


Виж още: