Общината предостави свой имот на фондация, бореща се срещу дрогата

1534

Напълно ремонтирана и обновена е сградата на ул. "Арда" в район "Централен", която общината предотстъпва за безвъзмездно ползване за срок от 10 години на фондация "Майки срещу дрогата", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Двуетажната постройка, за чието реновиране са отпуснати 65 хиляди лева, беше открита днес от кмета Славчо Атанасов и директорката на фондацията Веселина Божилова. Тъй като зависими от дрогата са главно младежи до 25 години, на откриването присъства и заместник-кмета, отговарящ за младежта и спорта Георги Титюков. В словото си Атанасов нарече дрогата бич на съвремието и обеща докато той е кмет да се оказва всякаква помощ за съществуването на фондацията. Директорката Божилова представи своя екип, състоящ се от дипломирани психолози, готови да работят с наркозависими. Тя подчерта, че ежедневно получават обаждания от хора от цялата страна, които търсят помощ.
Вече е инициирана среща с пловдивските народни представители, които са дали заявка да работят за промени в наказателния кодекс, който в момента не криминализира притежанието на еднократна доза дрога.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Обрат с идеята за светофар на "Богомил" и "Лев Толстой"
Ексклузивно видео: Първите, озовали се на мястото на тежко ПТП в ...
Недоволни мотористи ще блокират Околовръстното на Пловдив
Премиерна прожекция на филм за великия Борис Христов в Пловдив в ...
Пръскат срещу комари в Пловдив
Втора инстанция увеличи обезщетението на Пламен Узунов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).