Новите 12-метрови автобуси в Пловдив вече са в движение

14328
3

Всички нови 12-метрови автобуси по линиите на градския транспорт в Пловдив са вече в движение, съобщиха от общинско предприятие "Организация и контрол на транспорта" в отговор на запитване на Plovdiv24.bg.

Новите возила са закупени от превозвача Петко Ангелов, като идеята е приоритетно да се обслужват линии, по които пътуват ученици. Те са със 105 седящи и правостоящи места, оборудвани са с рампи и с места за хора с увреждания. 

Пет от автобусите изпълняват редовни маршрутни разписания по линии с номера 4 и 9, а по необходимост и в зависимост от пътникопотока се включват и по-други линии. На другите 10 многоместни автобуса в момента се оформят документите, за да се включат в масовия градски транспорт.

Освен превозвача Петко Ангелов, 12-метрови автобуси закупуват и други превозвачи, макар и да не са задължени по все още действащите стари договори. Всички така наречени "щъркели" предстои да бъдат сменени от моделни и удобни за пътниците автобуси, допълват от "Организация и контрол на транспорта".

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).