Натискат газта и не мислят! Новият път Пловдив - Пазарджик стана магистрала!

11795
11

Поредните антирекорди на пътя Пловдив - Пазарджик отчитат екипите на пловдивската пътна полиция. Само през месец октомври заснетите скоростни нарушения са повече от 1 100.

"Добрата инфраструктура предразполага към почти двойно превишение на максимално допустимата скорост в участъка, като са заснети нарушители със скорост от 136 км/ч“, коментира началникът на Охранителна полиция комисар Виктор Празов.

От полицията припомнят, че контрол в участъците с концентрация на ПТП се извършва с всички налични технически средства. Използването на нови мобилни устройства за установяване на нарушенията на скоростта- т.нар. "триноги", гарантира този контрол в 24 часов режим на работа и не допуска грешки, предизвикани от човешки фактор.

Бързата обработка на заснетите нарушения води до навременното установяване на извършителите им и поемане на съответната законова отговорност от тяхна страна. ОД МВР Пловдив призовава да пазим човешкия живот, да бъдем дисциплинирани на пътя, да не бъдем самонадеяни и да покажем съпричастност като участници в движението.

Виж коментарите (11)
Още новини от Новини от Пловдив:
Мащабен безплатен концерт на Античния театър в Пловдив за "250 го...
Над 30 майстори-занаятчии се включват в "Седмицата на традиционни...
Китайски гигант за електрически автомобили открива център в Пловд...
Една от най-старите синагоги извън Израел се е намирала в Пловдив...
Сигнал: И с Tesla можеш да си жив селянин с капацитет на семкаджи...
Двама са обвинени за длъжностно присвояване на много пари от Плов...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).