Боскос, който блъсна Кари до Герджика, отново на съд

12838
4

Гръцкият студент по фармация в Пловдив Христос Боскос, помлял ученичка на спирка, се изправя отново пред Темида. На 20 октомври апелативният съд под тепетата ще решава дали делото срещу него и Васил Калев да бъде възобновено. До това се стигна, след като главният прокурор Сотир Цацаров поиска рестарт на процеса. 
В мотивите си обвинител ще сочи, че има съществени нарушения на материалния закон и неправилно е наложено само административно наказание на двамата подсъдими, тъй като не са възстановени имуществени вреди в размер на 12 569 лева на пострадалата. Боскос и Калев се отърваха с глоби от 5000 и 2500 лева след пътен инцидент, станал на 19 май 2014 г. 
При него бяха потрошени краката на 15-годишната тогава Катерина Матеева от езикова гимназия "Иван Вазов" в града, която чакала рейс преди моста на Герджика. Боскос минал на червено с 98 км/ч, а в това време Васил Калев правел ляв завой. Гръкът ударил първо неговия автомобил, а после се врязъл в спирката, където била Катерина. Момичето претърпя няколко операции и още не може да се оправи от травмите.



Този браузър не поддържа видео елемента.



Източник: в. "24 часа"
Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Мащабен безплатен концерт на Античния театър в Пловдив за "250 го...
Над 30 майстори-занаятчии се включват в "Седмицата на традиционни...
Китайски гигант за електрически автомобили открива център в Пловд...
Една от най-старите синагоги извън Израел се е намирала в Пловдив...
Сигнал: И с Tesla можеш да си жив селянин с капацитет на семкаджи...
Двама са обвинени за длъжностно присвояване на много пари от Плов...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).