Семейство влезе в рекордите на Гинес с коледна украса

4034

Коледна украса на австралийско семейство е новото попълнение в книгата с рекордите на Гинес. Да украси дома си с над 500 000 лампички се оказало истинско предизвикателство пред семейството. Подготовката започнала още през октомври.

Австралийско семейство инсталира 502 165 коледни светлини около дома си. С огромната коледна украса семейство Ричардс от Канбера постави нов световен рекорд, който бе потвърден и записан в Книгата на Гинес. Семейството разкри, че е започнало работа по мащабната коледна подготовка още през октомври. Австралийците поставиха първия си световен рекорд през 2011 г., но го изгубиха за сметка на семейство от Ню Йорк. Тогава семейство Ричардс инсталира 330 000 коледни светлини.

"Взех си една седмица отпуска през октомври, когато учениците имаха ваканция, и оттогава работихме всеки уикенд. Винаги съм обичал Коледа. Това е време, когато опознаваш хора, които вероятно е трябвало да познаваш по-добре, а коледните светлини и споделянето им спомагат за това.", смята Дейвид Ричардс.

Той не изключва възможността за нови рекорди в бъдеще, но казва, че ще се нуждае от генератор за осигуряването на допълнително електричество за дома си. Семейството допълва, че ще покаже коледните светлини на посетители в идните седмици, а събраните пари ще бъдат предоставени за детска благотворителна организация.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Роден е на днешния ден преди 61 години в Русе
Честито на Петър Дочев
Филип Киркоров: Помогнах на България да спечели "Евровизия"
Честито на Ивет Лалова!
Зуека си тръгна от Пловдив триумфално и с много пари
DARA кацна в София и съобщи, че точно днес има важна годишнина


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).