Пържолите отиват в историята?

4740
18

Ястията от истинско месо през 2035 г. могат да бъдат толкова скъпи, че да могат да си ги позволяват само богатите, твърди холандския учен Марк Пост от университета в Маастрихт.

Един от пионерите на новата технология за производство на синтетично месо в лабораторни условия смята, че килограм истинско свинско месо след 20 години може да достигне цели 400 евро.

Експертът отбелязва, че през 2035 г. едно западноевропейско домакинство за храна ще харчи около 50 на сто от приходите си. Лошото е, че естествените храни ще станат почти недостъпни за по-слабите социални слоеве от населението.

Затова още преди 2 години, през 2011 г. се подготвят образците за производство на синтетично свинско месо. Идеята е тази година да се произведат първите колбаси и хамбургери от епруветка.

Смята се, че първият изкуствен хамбургер ще струва 250 000 евро, но с течение на времето ще става по-евтин.



Източник: Кросс
Виж коментарите (18)
Още новини от Любопитни новини:
Роден е на днешния ден преди 61 години в Русе
Честито на Петър Дочев
Филип Киркоров: Помогнах на България да спечели "Евровизия"
Честито на Ивет Лалова!
Зуека си тръгна от Пловдив триумфално и с много пари
DARA кацна в София и съобщи, че точно днес има важна годишнина


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).