Кои острови в Гърция Бил Гейтс иска да купи за 26 милиона евро?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
12:27 / 21.06.2022
5484
Бил Гейтс иска да купи група острови в Гърция, съобщава електронното издание на гръцкия вестник "Вима“, цитиран от БТА.

Милиардерът е готов да даде 26 милиона евро, за да стане собственик на островната група Петалии в Егейско море. 

Малката островна група се намира в южната част на залива на остров Евбея. Групата включва десет островчета, на които не живеят хора. 

По време на османското владичество там е живеел харемът на Омер Паша. В началото на 19-и век гръцката държава дава островната група на руския император Николай Първи като благодарност за помощта на Русия в освобождаването на Гърция. През 1867 г. наследникът на Николай I - Александър II, подарява островната група на Олга Константиновна по повод сватбата й с гръцкия крал Георгиос I, който по-късно продава островите на гръцки корабособственик. 

Общата площ на островната група е около 22,5 квадратни километра.  

Островите привличат с богатите цветове на морската вода и екзотичните си плажове, които се различават от другите в района, отбелязва в. "Вима“. 

През 2019 г. островите за пръв път влязоха в новините, когато част от тях - Трагониси и Херониси, бяха обявени на търг от гръцката банка "Алфа", заради неплатени задължения към нея от над 1 милион евро от собственика им, Марис Емперикос, собственик на кораби.

Сред прочутите собственици на част от островите (около 200 акра) през годините са и двете деца на Пикасо, Клод и Палома.

Само три от островите досега са използвани за луксозни убежища от своите собственици, като на тях има постройки - достолепни семейни вили, издигащи се сред тропическата красота, но нищо прекалено или в холивудски стил. Достъпът до тези три острова от години е забранен, тъй като са частна собственост, но любопитните туристи могат да ги разглеждат от плаващи в залива лодки, както и свободно да акостират на останалите седем острова, които са ненаселени.

Виж коментарите (0)

Още по темата (936):
14.08.2023 "Който влезе, не излиза": По Южното Черноморие е страшно
08.08.2023 Хора вдигат ръце: Всичко е унищожено
21.07.2023 Ето я голямата и кичозна къща на богатата ромска фамилия, обядвала за 650
лева
01.11.2022 Взе повече туристи предпочитат да почиват на къмпинг
28.10.2022 Вижте колко хиляди нарушения са открили по нашето море това лято
17.10.2022 Здравко от "Биг Брадър": Съпругата ми се радва, че не съм богат
Още новини от Любопитни новини:
Сама си призна! Най-актуалната наша певица е жената до Вениамин
Медиумът, предсказал пандемията от COVID-19 и смъртта на кралица ...
Търсят заместник на Башар Рахал за новия сезон на "Биг брадър"
Яжте сладолед и шоколад без угризения, за да отслабнете по-бързо
Победителят в "Хелс китчън" е лежал в затвора и не го крие
Токсиколог: Само няколко семена от това растение могат да предизв...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).