Белгийска художничка подрежда изложба в Пловдив

3861

На 20 октомври в галерия Възраждане ще се открие изложба скулптура и рисунка на Патриция Кунратс. Една изящна колекция от кавалетна скулптура, актова рисунка и пейзаж ще покаже белгийската художничка Patricia Coenraets. Подчинила творчеството си изцяло на чистата форма, авторката създава класически издържани творби, в които преобладава едно лично пристрастие към голото женско тяло. Тя търси реалистичната красота в нейното одухотворено съвършенство. Изящно семпли, излъчващи чистата идеализация на една красива мечтателност, нейните статуетки гальовно и свенливо ни връщат към първичната сила на старогръцкия идеал за красота.

Прекрасно допълнение към пластиките са майсторските актови рисунки. Сдържаният щрих търси очарованието на позата, на красивия детайл, на уханието от авторската еротична есенция. 

Авторката ще ви заплени с интелигентност, меланхолна чаровност и майсторска ръка на ваятел по рождение. Има много индивидуални изложби и участия в общи експозиции в Белгия, България, Турция, Люксембург, Франция, Тайван, Португалия. Освен с творчество се занимава и с преподавателска дейност.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Земята преживя най-силната геомагнитна буря от януари насам след ...
Луда норвежка радост в заведение в Слънчев бряг
Михаела Маринова най-после показа мъжа до себе си
Високорискова бременност вкара в болница популярна българска актр...
Коментаторът Ивайло Ангелов се изложи много сериозно в ефир
Лили Иванова е загубила доста сериозна сума


Виж още: