Затвор за бащата на детето, простреляло свой връстник в Мездра

2137

Той трябва да заплати 400 000 лв. на родителите на починалото момче

6 години осъдителна присъда постанови Районният съд в Мездра за подсъдимия по делото за простреляното с пушка 8-годишно дете, информира NOVA.

Обвинен беше бащата на другото дете, с което загиналото играело в къщата му на 8 февруари тази година.

Мъжът беше подведен под отговорност и осъден за това, че държал законно огнестрелно оръжие, без да вземе обаче необходимите мерки за сигурност и съхранение.

Съдът постанови още той да заплати 400 000 лв. на родителите на починалото момче. Делото премина с едно заседание по искане на подсъдимия и неговата защита. Мъжът изцяло е признал фактите. По закон съдът е длъжен да намали наказанието с 1/3. Така, първоначалното определено наказание от 9 години беше редуцирано на 6.

Присъдата не е окончателна и може да се обжалва пред Окръженият съд във Враца в 15-дневен съд.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).