Явор Дачков: Държавата се управлява от Лена Бориславова

9212
16

"Очевиден разпад и приключване на промяната". С този коментар журналистът Явор Дачков започна анализа си на актуалната политическа обстановка в страната.

"Няма да има кабинет в рамките на този парламент. Няма да могат да купят достатъчно депутати. Губене на време е тази агония, не разбирам защо я правят, не е в техен интерес", добави той пред БНР и прогнозира предсрочни избори в края на септември.

Според Дачков досега "Продължаваме промяната" е можела да изглежда като жертва на заговора на мафията и Слави Трифонов, а сега започва тя да се държи като самата мафия:

"Хората започнаха да виждат все по-отвратителни сцени".

Журналистът изказа мнение, че с поведението си Кирил Петков и Асен Василев "наливат вода в мелницата на "Възраждане":

"Най-големият проблем за управлението са самите те. ... Това управление пада, защото те не могат да се справят с управлението. И колкото по-рано влезе този експеримент с промяната, толкова по-добре".

По думите му държавата се управлява от Лена Бориславова, началник на кабинета на премиера Кирил Петков.

Най-голямото престъпление на управляващите е прекъсване на договора с "Газпром", смята Явор Дачков:

"Оставиха българската икономика в хаос - без ясни договори откъде ще идва друг газ. В желанието да прехвърлят доставките от Русия на САЩ, откъдето е много по-скъпо, те направиха национално предателство. Ако другият газ е бил по-изгоден, мислите ли, че досега България нямаше да го купува. Кой е бил против Америка? Бойко Борисов ли, Сергей Станишев ли, Иван Костов, ли? България купува от Русия не защото е зависима от нея, а защото това е най-прекият, най-сигурният и най-евтиният от всички други възможни начини за доставки на газ".

Виж коментарите (16)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).