Яки такси за теглене на депозити от КТБ в брой

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (9)
17:28 / 28.11.2014
7363
До 389 лева може да стигне таксата, ако вложител изтегли депозита си от КТБ в брой. Това става ясно от тарифата, публикувана на сайта на фонда за гарантиране на влоговете. 

От институцията обявиха 9-те банки, през които от 4 декември ще се изплащат депозитите в КТБ. Това са Алианц Банк, Банка ДСК, Обединена българска банка, Първа инвестиционна банка, Райфайзенбанк, СИБАНК, УниКредит Булбанк, Централна кооперативна банка и Юробанк.

Хората и фирмите са разпределени в определена банка спрямо последната цифра от съответно ЕГН или ЕИК и Булстат. Още в първия ден всеки вложител може да получи целия размер на гарантираната сума срещу документ за самоличност или за юридическите лица - ЕИК или Булстат. 255 000 са вложителите с гарантирани депозити в КТБ.

Те могат да изтеглят парите в брой, да ги оставят в банката или да ги преведат в друга. Според обявената тарифа, ако вложител прехвърли парите в друга банка, няма да дължи такса, ако сумата е под 100 000 лева. За по-големите депозити за превода ще се плащат 12 лв.



Източник: в. "24" часа

Виж коментарите (9)

Още по темата (202):
04.11.2024 Изплащат 30 милиона лева от фалиралата КТБ
30.01.2024 Цветан Василев вече е с европейска заповед за арест
22.01.2024 Издават европейска заповед за ареста на Цветан Василев
05.07.2023 Кольо Парамов за КТБ: Нито един процес по закона "Рико" не се е отървал без много сериозно наказание, нашите подсъдими няма да бъдат пожалени
24.04.2023 Сигналът на Цветан Василев срещу Иван Гешев е внесен в СГП
20.04.2023 Сийка Милева: Издадена е нова Европейска заповед за арест на Цветан Василев
Още новини от Национални новини:
Ако имам спестени над 10 000 лева и те не са в банка, как мога да...
Росен Плевнелиев: Всяка една държава, която е в еврозоната, е по-...
Алгафари: Увеличат ли заплатите на шофьорите, ще е редно да напра...
Шофьори предупредиха: По-добре не тръгвайте по АМ "Тракия"!
Бивш енергиен министър каза формулата, по която всеки може да сме...
Не тръгвайте към Гърция!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).