Водосвет на бойните знамена за 6 май

2782

В София бе извършен водосвет на бойните знамена и знамената-светини на Българската армия по повод 6 май, предаде репортер на Sofia24.bg.

На тържествената церемония пред паметника на Незнайния воин присъстваха кметът на столицата Йорданка Фандъкова, министър-председателят Кирил Петков, президентът и върховен главнокомандващ на въоръжените сили Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Драгомир Заков, началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов, официални лица, както жители и гости на столицата.

Ритуалът бе отслужен от Негово Преосвещенство Белоградчишкия епископ Поликарп.

В тържествения ритуал участие взеха Гвардейският представителен духов оркестър, знаменен блок със знамената-светини и представителни блокове на Националната гвардейска част.

След водосвета президентът и върховен главнокомандващ въоръжените сили Румен Радев, министърът на отбраната Драгомир Заков и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов почетоха паметта на загиналите за свободата и независимостта на Родината с поднасяне на венци пред паметника на Незнайния воин.

При изпълнението на химна на Република България бяха произведени 20 артилерийски салюта.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).