Валентин Радев: Складовете край "Петолъчката" са били претоварени с боеприпаси

1910
1

Складовете край Петолъчката са били претоварени с боеприпаси и това е довело до верижна реакция при експлозиите. Това обясни в телевизионно интервю заместник-министърът на отбраната Валентин Радев.

"Има драстични нарушения. Очевидно е, че над тротиловия капацитет са поставени боеприпаси и след като се е взривил първият цех, е предал на другите. Ако всичко е било при правилата, не би било възможно при подобен взрив да се предаде на друго хранилище, оттам на трето, на четвърто. За работещите там се изисква специална подготовка", подчерта Радев.

По повод съмненията за конфликт на интереси при служителката от Министерството на отбраната Хени Шиякова, заместник-министърът каза, този случай е от 2008 година. "В момента върви процедура по разследване на случая. Ако се установи вината й, веднага ще я уволним. Министерството не прави никакъв компромис", категоричен бе заместник-министърът.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Николай Попов след успеха на Дара: Разбирам вече защо Бербатов от...
Проф. Рачев: Сутрин – слънце. Следобед – бум-бум
Бизнесмен препоръчва: Цените на нощувките за "Евровизия" в Българ...
Ваня Григорова: Гълъбите да внимават
Евтим Милошев за "Евровизия" 2027: Подходящо място е и Античният ...
Кампанията по розобера започна под натиск от недостиг на работниц...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).