Тежко убийство в Пазарджик: 31-годишен е намерен мъртъв, задържаха убиеца му в Пловдив

40069

В резултат на упорита работа от служители на сектор "Криминална полиция“ при РУ-Пазарджик съвместно с колегите им от "Териториална полиция“ под наблюдението на Окръжната прокуратура в Пазарджик е разкрито убийство.

Сигнал за случилото се подал полицейски служител обслужващ района на пазарджишкото село Черногорово. На мястото незабавно били изпратени екип от криминалисти, експерти, разследващ полицай, полицейски и младши-полицейски инспектори.

При пристигане на мястото органите на реда открили в избено помещение на необитаема къща 31-годишен жител на селото. По трупа разследващите установили видими следи от насилие, като били установени удари в областта на главата.

Паралелно с извършването на щателен оглед в присъствието на съдебен лекар са предприети всички необходими оперативни и процесуални действия, като незабавно бил уведомен дежурен прокурор от Окръжната прокуратура в Пазарджик.

От местопроизшествието са иззети веществени доказателства, биологични и дактилоскопни следи. Станало ясно, че извършител на тежкото престъпление е 28-годишен жител на пазарджишкото село Братаница. След убийството той избягал от местопрестъплението и се укрил.

В резултат на предприетото издирване и със съдействието на служители от сектор "Специализирани полицейски сили“ при ОДМВР-Пловдив и 2-ро районно управление той е задържан в града под тепетата.  

Обвиняемият и пострадалият се познавали. Мотивът за извършване на убийството е личен, според събраните доказателства.

Извършителят е осъждан, като за последно е излязъл от затвора през юни 2017 г., когато е изтърпял наказание "лишаване от свобода“ за кражба и противозаконно повреждане на чуждо имущество.

По делото се извършват активни действия по разследването.

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои Окръжна прокуратура – Пазарджик да внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо него.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).