Строителната мафия изпращала бели рози на Бойко Борисов

4455
2

Строителната мафия е изпращала бели рози на Бойко Борисов. В символиката на ъндърграунда това е заплаха за смърт. Злокобното предупреждение е било отправено по времето, когато Борисов бил кмет на София. Това разказа самият той на срещата си с природозащитници по повод скандала с дюните край Несебър.

В разговора премиерът припомнил какво е направил за столицата - как е спасил парковете от застрояване. "Всичко щеше да е молове! С Диков ни пратиха белите рози, защото казахме "Може да се садят рози, карамфили" и те ни пратиха - знаете какво значат бели рози да ти дойдат. И спряхме като почнеш тук "София-сити къмпани", "Мария Луиза". Южният парк щеше целият да е с молове. Аз с моята воля съм го спрял", казал премиерът. Думите му са от стенограмата на разговора, публикувана в сайта на Министерски съвет.

"Бъдещите поколения ще дойде ден, ще кажат: "Добре, че е бил жив Тома Белев, а и за мене и всички вас, че са ни оставили "Камчийски пясъци", че са ни оставили Черноморието, да има някъде да се разходят, да видят врабчета, птички, червеношийки. Хубаво, ще отиде до магистралата до морето, но ако има археология, ако има дюни, ако има атракции, тогава е истинският туризъм, това е истинската дестинация. И тогава като дойдат - и българите като отидат, и от чужбина като дойдат, ще кажат: Ей, тая държава върви по правилен път. Като отиде в Слънчев бряг да се напие с бира и уиски, той почва да я прави тази дестинация с друго разбиране. И като няма дюните, като няма природата, той друго не вижда", казал още Бойко Борисов на природозащитниците.

"Прокурор, разваляне, прокурор, разваляне!" - това според премиера ще е съдбата на всички нередовни сделки с имоти край Несебър от 2003 година насам. "Ще видите колко природа ще се спаси. Иначе те чакат: паднем ли, отиват и строят и нищо не можеш да им направиш", категоричен е Борисов.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Николай Попов след успеха на Дара: Разбирам вече защо Бербатов от...
Проф. Рачев: Сутрин – слънце. Следобед – бум-бум
Бизнесмен препоръчва: Цените на нощувките за "Евровизия" в Българ...
Ваня Григорова: Гълъбите да внимават
Евтим Милошев за "Евровизия" 2027: Подходящо място е и Античният ...
Кампанията по розобера започна под натиск от недостиг на работниц...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).