Райков: Няма достатъчно представители на държавата във всички секции във Великобритания

2291

Днешните извънредни парламентарни избори ще бъдат запомнени и с рекордния брой секции в чужбина -  784 в 68 държави.

Във Великобритания ще може да се гласува в 135 секции. Те са със 100 повече в сравнение с изборите, които се проведоха на 4 април. 46 секции има в Лондон, в българското посолство - 4.

Посланикът на България във Великобритания Марин Райков обясни, че е имало предизвикателства при логистиката с машинното гласуване, както и че е било трудно да се осигурят техници. "Сиела" ще предостави местни лица заради рестрикциите и не се знае дали ще дойдат.

Заради мерките няма достатъчно представители на държавита във всички секции, а някои за първи път участват. Половината дипломати са превърнати в изборна администрация, което създава притеснения, каза Райков.

В 79 от секциите във Великобритания ще се гласува с хартиени бюлетини.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).