Рагевски се изправя пред съда, но не за убийството на Юмер и брокерката Теодора

4114

Станимир Рагевски се изправя пред съда, но не за убийството на Юмер и брокерката Теодора, научи Burgas24.bg. В Районен съд – Бургас е образувано дело за вещно укривателство и документни престъпления, по което подсъдим е Станимир Рагевски.

Районна прокуратура – Бургас е повдигнала обвинение на Рагевски за това, че през периода от   август 2014 г. до 9 май 2016 г., в Бургас, при условията на продължавано престъпление, като извършител в съучастие с Христо Ж. - действайки също като извършител, с цел да набави за себе си и за Христо имотна облага, придобил и укрил чужди движими вещи - лек автомобил марка "Нисан", на стойност 47 000 лева, собственост на неустановено по делото лице и лек автомобил марка "Инфинити", на стойност 45 000, собственост на ЗАД "Армеец" АД - София, всички автомобили на обща стойност 92 000 лева, за които знае и предполага, че са придобити от другиго - от неустановено лице чрез престъпление по чл. 346, ал. 1 от НК, като укривателството е в големи размери (престъпление по чл. 215, ал. 2, т. 1 от НК), съобщиха от институцията.

Станимир Рагевски  е обвиняем и за това, че на 29.09.2014 г., в Бургас, в сектор "Пътна полиция", в ОД МВР - Бургас, пред системен оператор в група "регистрация и отчет на пътните превозни средства и собствениците им", съзнателно се ползвал от неистински официални документи, на които е предаден вид, че са издадени от Шведските компетентни органи за лек автомобил марка "Нисан", като от системния оператор за самото съставяне не може да се търси наказателна отговорност (престъпление по чл. 316, вр. с чл. 308, ал. 2, вр. с ал. 1 от НК).

Той  е привлечен като обвиняем и за това, че през периода от 29.09.2014 г. до 29.01.2016 г., в Бургас, при условията на продължавано престъпление, в сектор "Пътна полиция" при ОД МВР - Бургас, пред системни оператори в група "регистрация и отчет на пътните превозни средства и собствениците им" , съзнателно се ползвал от неистински частни документи - договор за покупко - продажба на МПС и декларации, на лек автомобил марка «Нисан» и на лек автомобил марка "Инфинити", за регистриране на моторните превозни средства в сектор "Пътна полиция" (престъпление по чл. 316, вр. чл. 309, ал. 1, вр. чл. 26, ал. 1 от НК).

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...
Oбмислят прогресивни данъци за собствениците на повече от едно жи...
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Вонящ октопод: Илиана Раева призова правителството към масови сък...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).