Предложение: 70-метрова статуя на Исус Христос вместо пилона над "Чинията" на Бузлуджа

7474
8

Идеята 70-метровият пилон на "Чиниятa“ на връх Бузлуджа да бъде превърнат във величествена статуя на Иисус Христос е на казанлъчанина Иван Петров и е отпреди четири години. Този януари авторът на ексцентричното хрумване е изпратил проекта си в Министерски съвет, а оттам го препратили за разглеждане в Министерството на културата, откъдето казанлъчанинът чака отговор. Това разказа за "Presstv.bg" самият Петров и предостави визуализация на идеята си.

За първи път Петров предоставил проекта си през 2018 г. в официално писмо до областния управител, тогава Гергана Микова, която като представител на държавната власт е прекият стопанин на някогашния емблематичен за БКП монумент, но идеята му останала без вест.

"Не търся сензация, а реализация. Какъв ефект ще има за района и страната нека хората сами преценят“, казва Иван Петров.

Авторът на предложението напомня, че най-яркият символ на Рио де Жанейро – монтираната върху 709-метровия хълм Корковадо през 1931 г. статуя на Спасителя, е само 39,6 м висока, а нашата щяла да стане допълнителен магнит за туристи и поклонници със 70-те си метра фигура на Иисус. Освен това той предлага на мястото на петолъчката да бъде изобразено сърце.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Край на сивия сектор при доставчици и таксита. България въвежда н...
Екатерина Дафовска катастрофира на АМ"Тракия": Колата на олимпийс...
Край на плащанията от 500 хиляди евро на ден: България и Турция з...
Температурите падат рязко в този ден и час, когато ни връхлита м...
Трифонов към Демерджиев: Или Вие се правите на луд, или нас ни пр...
20 € глоба за Емрах Стораро за наглото му изпълнение на пешеходна...


Виж още: