Петър Москов: Назначените проверки от Стойчо Кацаров са атака срещу българското здравеопазване

3991
2

Бившият здравен министър Петър Москов определи проверките, назначени от служебния здравен министър д-р Стойчо Кацаров, като атака срещу българското здравеопазване.

"Действително има злоупотреби с клинични пътеки, но това по никакъв начин не оправдава действията на Министерството на здравеопазването, защото атаката, проверките, тормозът е срещу големите държавни и университетски болници, които изнесоха кризата с коронавируса. Тези болници, които се проверяват в момента, те изнесоха всичко, защото от общо 340 болници в страната, 50 понесоха този удар и го направиха с чест. Да удряш и биеш единствения си работен кон е не просто недалновидно, това е глупаво", каза лекарят в предаването "Тази сутрин".

Той обяви още че вчера МЗ е спряло парите за нов скенер на болница "Св. Анна", иронизирайки, че вероятно това е част от плана за подготовка за нова четвърта вълна на коронавируса.

"От една година ние се борим за нов скенер, старият е на 15 години. Тези пари първо бяха спрени преди 2 месеца, а вчера си ги взеха. Вероятно това е част от плана за подготовка на болниците за новия удар", заяви Москов.

Бившият здравен министър се обърна и към д-р Стойчо Кацаров, казвайки, че ако той не е атакувал в съда пръстовия идентификатор, предложен по време на неговото управление като начин за регистрация при постъпване в лечебно заведение, сега Кацаров не би се чудил дали в действителност е бил в болница, или не.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).