Орешарски ще е готов с правителството в понеделник

6462
13

Кандидатът за министър-председател Пламен Орешарски ще бъде готов със състава на кабинета в понеделник. Това обяви той в интервю за ТВ7. Орешарски добави, че основният критерий, по който подбира кандидатите за министри, е тяхната експертиза. "Няма да откриете в кабинета нито един човек, който няма експертиза в съответната област, която ще ръководи", каза кандидатът на БСП за премиерския пост.

Той добави, че подкрепата от партии не е толкова важна, а се надява конкретните хора, които ще посочи, да будят доверие.

Орешарски подчерта, че се надява икономическата платформа, която ще се опита да реализира с екипа си, да доведе до обръщане на тенденциите, възстановяване на държавността, насърчаване на икономическото развитие и повече "социална справедливост в обществото".

Виж коментарите (13)
Още новини от Национални новини:
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).