Липсват над 330 лекарства в аптечната мрежа

1471

От 10 до 15% са поскъпнали някои лекарства у нас. Това каза Николай Костов, председател на Асоциацията на собствениците на аптеки в "Денят започва" по БНТ.

"Липсващите лекарства са много. Над 330 лекарства са в списъка на СЕСПА", допълни Костов.

"Това са основно коагуланти, необходими при лечението на ковид и в травматологията, както и за бременни, болни от тромвофилия. Те са над 2-3 хиляди у нас", каза Костов.

Липсват и кортикостероиди, както и лекарства за онкозаболявания. Засега медикаменти за хора с епилепсия има.

"Това лекарство, което се коментираше, дойде преди два три дена. То не липсва в момента", каза Костов.

Според него, дефицитът на лекарства се дължи на няколко причини.

"Не във всички случаи е възможно да се въздейства. Но по ефективно може да се ограничи експорта. Сега действа електронна система за контрол на дефицитните лекарства", допълни Костов.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...
Oбмислят прогресивни данъци за собствениците на повече от едно жи...
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Вонящ октопод: Илиана Раева призова правителството към масови сък...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).