КПКОНПИ е с нов председател от днес

2372

От днес Антикорупционната комисия (КПКОНПИ) е с нов председател, съобщи БНР.

Временно поста заема досегашният заместник - председател Антон Славчев, а Сотир Цацаров се връща в  прокуратурата, която ръководи седем години до избора на Иван Гешев за главен прокурор.

Антон Славчев за втори път оглавява временно комисията. Той беше начело на антикорупционния орган и през 2019 година след скандала с терасата на тогавашния председател Пламен Георгиев.

Смяната на Сотир Цацаров беше един от приоритетите, около които се формира настоящата четворната управленска коалиция. Тази смяна трябваше да стане чрез закон, но такъв все още не е внесен за обсъждане в Народното събрание.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...
Oбмислят прогресивни данъци за собствениците на повече от едно жи...
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Вонящ октопод: Илиана Раева призова правителството към масови сък...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).