Имате касов бон за платени чадър и шезлонги на плажа? Не е достатъчно!

16558

Тази година цените на чадърите и шезлонгите са по-ниски в сравнение с предишни сезони. Някои туристи обаче пак намират начини да "надхитрят“ системата. Освен поставяне на хавлия, за да си "резервираш“ място на първа линия до морето, има и друга практика – "подаряване“ на касов бон за платената услуга на нов турист на плажа. Това обаче създава конфронтации, стига се и до полиция.

Според плажуващите на ивицата в "Сарафово“ това не е редно да се случва, защото има достатъчно свободни места.

Подобна практика се среща и на плажа в "Крайморие“. Концесионерът на ивицата Николай Димитров обясни, че е предприел мерки. 

"Аз съм инструктирал касиерите по плажа да не допускат такъв тип "резервета“, особено в съботните и неделните дни. След като не е заплатен даденият комплект, шезлонг или чадър, ние ги освобождаваме за хора, които имат нужда и са дошли да се настанят. Крайно неприятно е хората, които са дошли до тук, точно заради такива практики да не могат да си намерят място. Имаме ежедневни словесни и вербални атаки от такива хора. Стигало се е и до викане на полиция“, разказа той. 

Николай Димитров допълни, че се наблюдава и друга практика – "подаряване“ на касов бон за платената услугата на нов турист на плажа. "Мисля, че се случва и на други плажове. Хора, които, тръгвайки от плажа, дават касова бележка на такива, които влизат. Те се настаняват и имат претенцията, че след като имат касов бон, без значение дали са го платили те, или някой друг, е редно да ползват чадъри и шезлонги. Това също не го допускаме“, посочи концесионерът пред БНР Бургас.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).