Ибиса и Палма де Майорка вземат наши студенти на платен стаж

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
09:19 / 06.02.2013
2531
Испанските курорти Ибиса и Палма де Майорка започнаха днес годишната си кампания за набиране на български студенти за платен стаж по програмата Work and Travel Spain. В програмата участват и големи европейски фирми, работещи в туризма, IT сферата, маркетинга и продажбите. 

"Месечната заплата е между 400 и 800 евро, 90% от работодателите осигуряват безплатна храна и квартира", съобщи управителят на национална агенция за младежки пътувания Cool Travel Петър Пантов. Стажът е между 3 и 12 месеца при седмична заетост от 40 - 50 часа. В Work and Travel Spain могат да участват и млади специалисти до 30 годишна възраст. 

Студентите редовно, задочно и дистанционно обучение имат право да комбинират платения стаж с участие по програма "Еразъм". 

"Еразъм" субсидира допълнително студентите с около 428 евро на месец, като парите се изплащат предварително на куп преди участието на младежа в програмата. През 2012 от тази възможност се възползваха над 200 души.


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
Погребаха Магдалена в черен ковчег
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
И лекарите заплашват с ефективна стачка
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
След поредната агресия на "локалите": Задържаха младежите, извърш...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).