Гинес призна българския рекорд с гайди

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
12:46 / 19.06.2012
2257
Вече официално България е първата държава, поставила световен рекорд на Гинес с гайди. Опитът за поставяне на рекорда на Гинес се състоя на 16 май в зала 1 на НДК, а организатор на грандиозното събитие бе международната неправителствена хуманитарна организация "Изкуството да живееш".

С дейност в над 155 държави международна фондация "Изкуството да живееш" е най-голямата доброволческа организация в света. Вдъхновение за организирането на световен рекорд бе второто посещение на Шри Шри Рави Шанкар в България. Фондация "Изкуството да живееш" е известна със своите културни и хуманитарни инициативи по цял свят. В международен мащаб тя държи 10 световни рекорда на Гинес.

Българската каба гайда е най-характерният и популярен музикален инструмент в Родопите.

Източник: радио "Пловдив"


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Медицинските сестри протестират: Искат възнаграждения, равни на 1...
Експерт: Човек, пенсионирал се през 2020 г., получава с 30% по-ни...
Един загинал при катастрофа между лек и товарен автомобил
Икономист от Пловдив: Големите вериги трябва вече да започнат да ...
Проф. Дуранкев: В България имаме чудесни възможности за увеличени...
Банкер: С плащането в евро ще бъдат намалени загубите за граждани...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).