Днес официално откриват новия ловен сезон

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:59 / 08.08.2009
2629
Между 40 000 и 45 000 български авджии се очаква да се включат в тазгодишния ловен сезон, който днес официално се открива. Да ловуват ще излязат всички български ловци, които плащат членския си внос, без изключение, каза пред Българската телеграфна агенция председателят на Националното ловно-рибарско сдружение - Съюз на ловците и риболовците в България Иван Петков.

Заради закъснения с подаването на документи за регистрация на няколко ловни сдружения пред Държавната агенция по горите около 15 000 от родните ловци без вина щяха да си останат днес в къщи. Проблемът събра на спешно заседание на 5 август Ловния съвет от Съюза на ловците и риболовците, които поискаха от ДАГ сезонът да започне навсякъде.

В крайна сметка, председателят на Държавната агенция по горите издаде заповед за откриване на сезона, който по традиция започва с лов на птици. Тазгодишният сезон започва и с актуализирани цени. Първата вноска е годишна и е от 50 лева на човек, от които около 15 лева отиват в Държавната агенция по горите, а 35 лева остават в дружинката, за да поддържа развъждането на дивеч. Втората се плаща за всеки излет и е различна според дивеча, като най-скъп е едрият дивеч.

Източник: Дарик


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
Погребаха Магдалена в черен ковчег
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
И лекарите заплашват с ефективна стачка
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
След поредната агресия на "локалите": Задържаха младежите, извърш...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).