Десислава Атанасова: Считам за неуместно посегателството към службите за национална сигурност

2458

Смятам, че атаките в този момент срещу службите за сигурност не са удачни. Още повече, че разчитаме на всички тези мъже и жени, които работят за това България по всякакъв начин да запази своята национална сигурност, да следи за своите геополитически интереси и това да не оказва влияние на ежедневието на българските граждани. Това заяви председателят на ПГ ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова в кулоарите на парламента.

"За това аз считам за неуместно посегателство в този момент изобщо обсъждането на темата за службата за национална сигурност и то  в контекста на най-различни нападки, от страна на министри, от страна на членове на коалиционното управление, дори, ако не се лъжа, от министър-председателя", коментира още тя.

По думите на Атанасова, нестабилността на управляващата коалиция се демонстрира повече от месец, защото тя не е била стабилна и когато трябвало да се вземе решение по отношение на подкрепата на една от декларациите на българския парламент. "Преди повече от седмица отне повече от ден да бъде гласувана, наложи се и опозицията да помага", посочи тя.

"От вчера наблюдаваме явната демонстрация на очевидни корупционни практики и обвиненията между партии в коалицията никак не ни учудва. Надявам се, че заявката за "нулева корупция", с която дойдоха на власт формацията "Продължаваме промяната", ще бъде не просто слоган като част от тяхната предизборната кампания, но и ще има реални действия. В такъв случай, ако това е вярно, очаквам и прокуратурата да самосезира по медийни публикации дали това, което беше обявено от Александър Дунчев, член на управляващото мнозинство, срещу министър от управляващото мнозинство, е така", допълни още Атанасова.

Sofia24.bg припомня, че депутатът от "Продължаваме промяната“ Александър Дунчев изнесе в предаването "Лице в лице“ данни за скандални схеми за назначения в горски стопанства у нас. Той заяви, че от партията са задавали 4-5 пъти парламентарни въпроси за имената на новите директори на горски стопанства, но министърът на земеделието Иван Иванов отказва да им отговори. По тази причина според Дунчев този министър е част от задкулисието.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...
Oбмислят прогресивни данъци за собствениците на повече от едно жи...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).