Локомотив завърши 1:1 срещу Евроколеж в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:18 / 01.08.2013Коментари (34)7227
Локомотив (Пд) завърши 1:1 срещу третодивизионния Евроколеж (Пд) в контрола, която се игра днес на Лаута. Главният съдия Радослав Гедженов изсвири мача в две части по 40 минути, а неофициален повторен дебют за черно-белите направи Пламен Крачунов. За първи път с екипа на смърфовете игра и новото попълнение Андрей Атанасов.

Локо откри резултата в 23-ата минута, когато получи право да изпълни дузпа. Атаката тръгна от Александър Якимов по десния фланг, след което последва остро центриране към Николай Николов. Юношата на черно-белите бе повален в малкия пеналт на гостите и реферът посочи бялата точка. Първият удар на капитана Тодор Тимонов бе спасен от вратаря на "колежани" Георги Александров, но при добавката Тимонов изстреля бомбен шут с левия крак, при който топката влезе в мрежата под напречната греда за 1:0.

В 31-ата минута Евроколеж изравни също след дузпа. Руслан Куанг сбърка една топка при опита си да я върне към вратаря Божидар Стойчев. Най-съобразителен от гостите беше Караилиев, който финтира Стойчев и бе повален от него. Георги Куртев превърна отсъдения наказателен удар в гол за крайното 1:1.

През втората част в игра за Локо се появи Тодор Иванов, който е на пробен период в тима.