Ботев взе скалпа на Левски пред феноменалната публика на "Колежа"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:00 / 09.03.2013Коментари (299)55559
Ботев Пловдив победи с 2:0 Левски в мач от 17-ия кръг на "А" група. С невероятна игра, хъс и себераздаване от страна на възпитаниците на Станимир Стоилов, както и невероятната публика на "Колежа", пловдивчани извоюваха победата над "сините". Точни за "канарчетата" бяха Бобан Грънчаров (28') и Иван Цветков (64'). Мачът на стадион "Христо Ботев" наблюдава легендата на Левски Наско Сираков, който се появи за пръв път от доста време на двубой на "сините".

Преди началото на мача голмайсторът на Левски Базил дьо Карвальо бе награден от Николай Бареков за играч на 16-ия кръг.

Двата тима започнаха срещата с открита игра. Тодор Неделев и Вандер Виейра направиха няколко атаки по крилата, но с нищо не успяха да затруднят стража на гостите Пламен Илиев. Левски отговори с няколко центрирания по фланга, но без опасност за гол.

В средата на първата част привържениците на Левски се опитаха да развалят атмосферата на стадиона, след като хвърлиха няколко димки в агитката на Ботев. Това предизвика доста гняв от страна на домакините, които и те отговориха с хвърляне на предмети.

Д
окато двата тима си разменяха закани и предмети Ботев Пловдив поведе. След центриране от корнер Бобан Грънчаров намери топката и е прати в мрежата за 1:0.

Следващите няколко минути футбол не се игра, тъй като по трибуните стана страшно.

На почивката Илиан Илиев направи смяна. Той пусна в игра Ромен Ели на мястото на Пинто, който рискуваше да получи втори картон.

След час игра "сините" останаха с човек по-малко. Капитанът Станислав Ангелов извърши ненужен фаул до тъч линията срещу Христов, а реферът му показа втори жълт картон, съответно и червен.

Четири минути по-късно при нова атака на Ботев Пд Тодор Неделев намери непокрития Иван Цветков, който с бомбен шут вкара на бившия си тим. Това бе 10-и гол за него в първенството този сезон, с който и фиксира крайното 2:0.

Ботев Пд - Левски 2:0

1:0 Бобан Грънчаров 28'
2:0 Иван Цветков 64'

Ботев Пд: Стаховяк, Христов, Грънчаров, Енрике, Спрокел, Иршак, Галчев, Огнянов, Неделев (Дяков), Вандер (Костов), Цветков;

Левски: Илиев, Пинто (Ели), Везалов, Милиев, Мюлдер, Прохазка, Ангелов, Родригес, Гаджев (Силва), Рамос (Йорданов), Карвальо;