Спортните новини: Днес (0) | Вчера (11)
Ботев направи 0:0 с Брестник в първата си контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:05 / 10.07.2010Коментари (125)18464
Ботев Пловдив започна с равенство 0:0 с Брестник контролните си срещи от предсезонната подготовка, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Събраният преди малко повече от седмица състав на "канарчетата" бе напълно равностоен на завършилия на шесто място в Източната "Б" група тим, като дориимаха и повече чисти голови положения от съперника. Марин Бакалов пък още до 10-ата минута на второто полувреме бе сменил 8 от 11-те си тутиляра, докато треньорът на Брестник Иван Маринов - Масларя запази голяма част от титулярния си състав.

Канарчетата излезнаха с тренировъчните си екипи, които пристигнаха преди няколко дни, които дори бяха без номера на гърба. Титулярните екипи за мачове ще бъдат жълто-черно вертикално райе, а резервните - черно, със златист кръст отпред. Капитан на отбора в началото бе Иван Танчовски, който предаде лентата на Недко Миленов, след като излезе. За Ботев 90 минути игра единствено 20-годишният защитник Владимир Байрев, който накрая остана и с капитанската лента, като най-опитен в отбора.

Брестничани имаха само две-три добри атаки, като дори не се наложи на двамата вратари да се намесват. Ботев пък изтърва няколко много добри положения. През първото полувреме най-близо до гола бяха Запрян Иванов, който се измъкна от защитата, но сам срещу вратаря би на сантиметри в аут, както и Димитър Витанов, отправил силен удар от далеч, но право в ръцете на вратаря. Освен тези положения, "канарчетата" имаха и няколко опасни центрирания.

През второто полувреме също имаше няколко опасности. Иван Танчовски можеше да застраши съперника с удар от пряк свободен от 20-ина метра фронтално, но топката излетя високо в аут. Сериозни опасности пред вратата на Брестник имаше и след няколко остри центрирания. Най-чистото положение бе, когато вратарят на Брестник хвана топката, върната му с крак от съотборник и Ботев получи право да изпълни непряк свободен удар на 7-8 метра от голлинията на гостите. Топката обаче бе избита от защитник от голлинията. Много добро впечатления след почивката направиха влезлите като резерви Петър Иванов, Спас Байрактаров, както и другите по-млади футболисти в отбора.

Ето и титулярния състав на Ботев:
Илия Николов; Димитър Витанов, Васил Василев, Владимир Байрев, Недко Миленов; Стефан Костадинов, Иван Танчовски(кап.), Борислав Караматев, Димитър Байрев, Красимир Кръстев; Запрян Иванов.
През второто полувреме поред влезнаха: Петър Стоичков; Илиян Енчев, Петър Иванов, Васил Годжев, Светослав Асенов, Ангел Рахов, Спас Байрактаров, Благовест Зайцев, Костадин Богданов, Тодор Неделев.