Освободиха от асфалта вековния чинар в Белащица

4422
4

След силен граждански натиск, чинарът в Белащица беше освободен от асфалтовата си "прегръдка". Това сподели в профила си във Фейсбук общественикът Павел Гимишев, видя "Фокус".

"Силно гражданско общество - Силна държава", писа Гимишев.

"Това е крайният резултат от този натиск!!! Благодаря на всички, които не останаха безразлични към оковаването на Чинара!!!"

Преди две дни той бе крайно възмутен от гледката на ул. "Трети Март" в село Белащица.

"Асфалтирали са чинара! Ако дървото остане така със сигурност ще изсъхне, но може да остане като ПАМЕТник, символ на белащинската "диалогичност и търпимост".

Хиляда лева премия за машиниста на валяк, това замазване и с мистрия трудно се постига!", беше написал тогава Гимишев.

Възмутителното е, че чинарът е на 200 години и е гордостта на селото. Именно под този чинар Пенчо Славейков е писал поемата "Неразделни".

Виж коментарите (4)
Още новини от Регионални новини:
МВР Пловдив: Малолетно дете е в критично състояние след падане с ...
Моторист загина в Розино след удар в стълб
Измама в село до Пловдив! Хакнаха телефона на селски лекар, за да...
Трима загинаха, а един е в критично състояние след тежка катастро...
Заради натрупани ипотеки: ЧСИ с шеста публична продан на стопанск...
Голям бизнес на тезгяха за милиони: Мащабно предприятие на груб с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).