Здравният министър открива нова апаратура от последно поколение в УМБАЛ "Св. Георги"

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
10:15 / 10.06.2012
1433
Утре, министърът на здравеопазването Десислава Атанасова ще посети Университетска болница "Свети Георги"- гр. Пловдив. Тя ще открие първия в страната ангиограф на Siemens от този клас. Модерният апарат е произведен през 2012 г. и е на стойност 2 млн. лева.

На откриването са поканени народни представители от региона, областният управител, кметът на града и директори на големи болници.

Ангиографът Siemens Artis ZEE е монтиран в обновено помещение на Отделението по инвазивна кардиология в Хирургичния блок на УМБАЛ "Свети Георги". Предимствата на новата техника са високата резолюция и качеството на образа, с които се визуализират съдовите импланти.


Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
От утре до 30 юни ограничават движението по АМ "Тракия" в област ...
Още един пазарджиклия стана голям началник в МВР Пловдив
Община Пловдив потвърди прогнозите за събота
И тази пролет хиляди рози разцъфтяха по булевардите в Пловдив
Правителството отпусна пари на Пловдив
Сигнал: Полицайчетата я подминават, че е по-скъпа и не знаят кой ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).