За втори път "Борса на проекти и идеи" в Пловдив

1149

Втора "Борса на проекти и идеи" ще се проведе от 17.30 ч на 17 юли в Галерия "Пловдив", сграда на Общински съвет Пловдив, ул. "Авксентий Велешки" № 20.

След успешна първа борса през миналата година, местният бизнес и граждански организации отново ще се срещнат, за да намерят взаимноизгодни възможности за сътрудничество като търсят и предлагат стоки, материали, услуги, доброволен труд. 

Целта на борсата е да насърчи и улесни ефективното сътрудничество между бизнеса и гражданските организации в Пловдив като отчита интересите и възможностите и на двата сектора.

На борсата има само едно правило - не се говори за пари и не се търсят пари. 

Граждански организации от града и региона, които ще участват са подготвили интересни оферти за сътрудничество. Ползите за участниците са разнообразни - нови партньори, достъп до нови ресурси и мрежи от контакти, възможност за достигане до нови потребители, добра репутация, участие в развитието на местната общност, обществено признание.

Какво търсят гражданските организации на борсата в Пловдив и какво те предлагат на бизнеса в замяна е посочено в приложената допълнителна информация. 

Моделът "Борса на проекти и идеи" е създаден и е много популярен в Холандия, където ежегодно се провеждат десетки борси. От 2007 година моделът се прилага с успех и в Германия, Австрия, Белгия и други европейски страни. Методът е особено подходящ в период на икономическа криза, когато ресурсите (средства, услуги, материали, оборудване и др.) са ограничени и ефективното им използване е от огромно значение.

Борсата в Пловдив се организира изцяло на доброволни начала и с активното участие на много хора и организации от различни сектори - местна власт, нестопански и стопански сектор, медии и други. 

"Борсата на проекти и идеи" в Пловдив се реализира от Фондация Лале в сътрудничество местни граждански организации с подкрепата на Община Пловдив и Тръст за гражданско общество в Централна и Източна Европа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Лекари в Пловдив отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-...
Пожар в магазин за храни и перилни препарати в Пловдив, трима пос...
Едно от най-невероятните създания на планетата вече е в Пловдив
Родители, учители и директори от две пловдивски училища излизат н...
"Възраждане": До трите автогари в Пловдив да се направят затворен...
Обвиняемият за смъртта на Недялко Бакалски: Той караше с над 100 ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).