Възрастен пловдивчанин е станал жертва на телефонни измамници

1231

Възрастен пловдивчанин е станал жертва на телефонни измамници. Според първоначалната информация в сряда, около 15.30 часа, 77-годишният мъж получил обаждане от мним лекар. 
Той съобщил на пенсионера, че синът му е настанен в инфекциозно отделение на болница и за лечението му трябвало да се плати определена сума. Възрастният мъж приготвил 1500 лева и ги предал на непознат, явил се пред дома му. По-късно, когато разбрал, че е попаднал в измамна схема, потърпевшият подал сигнал в Трето РУП. 
Случаят е повод полицията отново да напомни на хората да проявяват повече бдителност и да не се предоверяват на непознати и на случайни телефонни разговори. Обръщаме внимание, че първото нещо, което трябва да направите, ако попаднете в подобен сценарий, е да позвъните на близките си и веднага да сигнализирате на тел. 112.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).