В "Столипиново" започвали кампания против купуването на гласове

3143
6

В най-големия етнически квартал в Пловдив - "Столипиново" започват кампания против купуването на гласове на предстоящите парламентарни избори. Това каза пред журналисти Яшар Асан, председател на Инициативния комитет на бедстващите в Пловдив. 
"Първата ни задача е да започнем кампания вътре в махалата, а после и в цяла България", каза Асан. 
Той дори лично се наемал с това, че никой не трябва да купува гласове където и да е. Според лидера на бедстващите човек не може да живее четири години с 20, или 10 лв. Това, че ромите са бедни се използва от много партии, каза Асан. Той ще работи да не се злоупотребява с този факт в бъдеще, но признава, че все още не знае как точно ще свърши това.
"Не сме за никоя партия още", добави Яшар Асан. 
Проблемте на малцинствата трябва да се разрешават. Когато са сигурни коя партия може да го направи, те ще решат за кого да гласуват. 
"Ние трябва да вярваме на някого, а това са политическите сили", каза Асан.



Източник: радио "Фокус"
Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).