В Пловдив решиха съдбата на серийния убиец Людовик Толумов

11666

Пловдивският апелативен съд отказа да замени "доживотната присъда“ на Людовик Толумов с наказание от 30 години "лишаване от свобода“. Той излежава наказание за серия престъпления, извършени през 2000 година.

Людовик Толумов е признат за виновен от Пловдивския окръжен съд за извършване на пет престъпления – грабеж придружен с убийство и опит за убийство, друг грабеж, изнасилване, противозаконно отнемане на автомобил и унищожаване и повреждане на чужда вещ.

Людовик Толумов е подал жалба чрез адвоката си в Пловдивския окръжен съд с искане "доживотната му присъда“ да бъде заменена с "лишаване от свобода“ от 30 години. Окръжният съд оставя без уважение молбата на осъдения и той обжалва пред Апелативен съд Пловдив.

Апелативните магистрати са съобразили, че Людовик Толумов изтърпява наказание "доживотен затвор“, което му е било наложено с влязла в сила на 4.08.2006 г. присъда. За да се извърши замяна на "доживотен затвор“ с 30 години "лишаване от свобода“ е необходимо осъденият да е изтърпял най-малко 20 години от наказанието "доживотен затвор“.

Според апелативните съдии това условие не е налице, тъй като престоят на Толумов в затвора не е надхвърлил 20 години. Липсва формалната предпоставка за иницииране на замяна на наказанието, казва съдът. Според него правилно и законосъобразно Пловдивският окръжен съд е приел, че не са налице предпоставките за замяна на "доживотния затвор“ с наказание "лишаване от свобода“ от 30 години.

Определението на Апелативните магистрати е окончателно и не подлежи на обжалване. Според закона осъденото лице може да направи ново искане за замяна на наказанието "доживотен затвор“ не по-рано от две години, след постановения сега отказ на съда.

Людовик Толумов нашумя преди 20 години заради зловещи престъпления, извършени с неговия тогавашен съучастник Иван Серафимов – Сладкото. Двамата нападнаха млада двойка, като пребиха и убиха момчето, а девойката бе брутално изнасилена и прободена 8 пъти с нож, но оцеля по чудо. 

Последваха серия нападения и грабежи по пътищата, побои и отвличания. Най-шокиращ бе случая с двойното убийство на двама германски туристи, които са отвлечени, малтретирани и застреляни в местността Беклемето. 

Накрая, при яростен скандал между двамата престъпници, Людовик Толумов уби и съучастника си Иван Серафимов, след което бе разкрит и заловен.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
"Златна" задача затрудни седмокласниците в Пловдив
Пловдивският университет призна за акцията на МВР и прокуратурата...
Пловдивски учени показаха в РЮА как се взима семенна течност от п...
Фентанил, екстази и кокаин: Масирани акции разкриха десетки случа...
Бохемско заведение в Пловдив попадна в списък на НАП
Прокуратурата обявява подробности за акцията в Пловдивския универ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).