Тъй като покрай пролетното почистване преди Великден в домакинствата се насъбира повече от обичайния боклук, изхвърлят се ненужни вещи или пък се извършват строителни ремонти, от ОП "Чистота" припомниха, че освен основните си ангажименти по почистването на Пловдив, извършват и услуги на граждани и фирми.
Макар да получаваме все повече заявки на дежурния телефон, мнозина все още не знаят как да се освободят от насъбраните в повече отпадъци и ги изхвърлят на нерегламентирани места, като замърсяват града, отбеляза директорът на предприятието Иван Стоянов.
Само срещу 24 лв. с ДДС например камион на фирмата прибира 10-ина чувала смет. Под 100 лв. пък излиза поставянето на контейнер тип "Лодка" и извозването след 5 дни до сметището. При всяка следваща заявка от един и същи клиент цената за услугата е още по-ниска.
При много атрактивни условия разчистваме и строителни площадки, като освен извозване на отпадъци, предлагаме ръчно и машинно метене и миене, изброи още от списъка с услуги Стоянов.
Дежурният телефон на ОП "Чистота" 032/ 67-58-17 приема и сигнали на граждани от 8:30 до 17 ч., включително в почивните дни, припомни още директорът. Реагираме почти мигновено, увери той. Вчера примерно десет минути след подаден от пловдивчанин сигнал наши служители вече чистеха огромно количество разлято олио след автопроизшествие на кръстовището до църквата "Св. Петка", разказа Стоянов.








Анатолий Станев
на 05.04.2012 г.
Приветствам стремежа за чистота но защо пак направиха да плаща човек два пъти за едно и също Плащаме си данък за отпадъци сега искат пак да платим Преди имаше поставени няколко контейнера в града в които Пловдивчани можеха да изхвърлят строителни отпадъци регламентирано но ги махнаха Ясно е защо това не носи пари Да но работеше Тъкмо научиха хората да ползват тези контейнери за депониране на скромни количества строителни отпадъци и ги махнаха Сега пак ще се появят чували около казаните за смет Господа управници не унищожавайте това което работи Върнете контейнерите за да не почнат хората отново да замърсяват
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!