Пловдивчани се уплашиха от камери в изборните секции

2021

РСО „Подкрепа" Пловдив е обезпокоен от сигнали на граждани, които алармират, че в някои изборни секции, които се намират в класни стаи има монтирани камери. Тези камери са за видео наблюдение и се ползваха за проведените матури. Но тяхното наличие в деня на изборите, нарушава свободата на избора на избирателите и би могло да бъде тълкувано като нарушение на изборния закон.

Затова РСО „Подкрепа" Пловдив, ще уведоми органите на реда да проверят за не провеждане на скрито наблюдение в избирателните секции.

Освен това синдиката ще поиска да бъде извършен демонтаж на камерите в училищата за парламентарните избори.

 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Предприемач: Бяхме поканени от "Билла" да строим, но отказахме
Младен Шишков се връща в строителния бизнес
Почина Александър Маринов, бивш директор на Държавен архив-Пловди...
Празнично шествие потегли от Хуманитарната гимназия в Пловдив
Розовото наметало върху Альоша в Пловдив вече е премахнато
Община Пловдив плаща по 15 300 € на месец за незатварянето на авт...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).