Отнемат шофьорски книжки заради фалшиви дипломи за завършено образование
"Имаме около 20 случая на отнемане на документ за правоспособност на лица, които са се сдобили с шофьорски книжки чрез предоставяне на фалшиви дипломи" - това съобщи Иван Въчев, и. д. директор на Областния отдел "Контрол" на ДАИ - Пловдив.
За да може един кандидат-водач да се яви на изпит, е задължително да представи копие от диплома за завършено образование. Минимумът, който се изисква, е завършването на основно образование, поясни Иван Въчев. Това изискване е в от сила от 2008 г., добави той и допълни, че преди това е нямало такова условие. По думите му от началото на влизането на тази разпоредба по различни начини някои водачи са успявали да се явят на изпит с фалшиви дипломи за образование.
"Някои от тези нарушения са били установени от специализираните органи на МВР, други сме ги констатирали ние и сме направили нужните проучвания, каза директорът на автомобилната инспекция в Пловдив. След това на въпросните лица са отнети правата за правоспособност", заяви Въчев.
Източник: радио "Фокус"