Обвиняват Кирил Рашков като тартор на банда

2021
1

Кирил Рашков ще се сдобие с обвинение за организиране на престъпна група, а делото ще замине по компетентност към Специализираната прокуратура в София. Провъзгласилият се за цар на ромите бе арестуван на 10 юли вечерта и обвинен от окръжна прокуратура в Пловдив за контрабанда на 501 грама живак. 
Наред с него бяха задържани и 43-годишният Радослав Петров, Михаил Дерменджиев и Симеон Илиев, които бяха обвинени в търговия с 2 кг и 700 грама амфетамини. 
От тримата до момента зад решетките е само Петров, а другите двама са пуснати с парична гаранция от по 2000 лева.
"Разследването за живака и синтетичната дрога се води паралелно в общо дело. Имаме доказателства, че живакът е бил необходим на Кирил Рашков за самоделни взривни устройства. Не данни, имаме доказателства", бяха категорични разследващи. 
Още през юли, когато съдът разгледа мярката за неотклонение на Кирил Рашков в болничната му стая, окръжният прокурор на Пловдив Румен Попов заяви, че живакът е бил необходим за така наречените "мръсни бомби, които са със силно поразяващо действие".
"Има доказателства, че Радослав Петров и Кирил Рашков са водели разговори как в бъдеще да направят инсталация за произвеждането на синтетични наркотици", заяви преди мярката за неотклонение на Радослав Петров в апелативния съд на 17 юли апелативният прокурор на Пловдив Иван Даскалов. 
По думите му връзка между Петров и Рашков има и тя ще бъде доказана от държавното обвинение. 
"Никакви наркотици не са намерени в дома ни. У нас нямаше нищо незаконно. Аз присъствах на обиска", отрече тогава дъщерята на Радослав - Николета Петрова.



Източник: в. "Монитор"
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).