Кметът се качи на багер и даде старт на реконструкцията на ул."Никола Войновски"

9687
19

Кметът Иван Тотев се качи на багер и така даде символичен старт на реконструкцията на ул."Никола Войновски", свързваща Карловско и Брезовско шосе в града, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Пътната отсечка е в окаяно състояние. Предстои цялостното й преасфалтиране, изграждане на тротоари и ново осветление, съобщи на мястото районният кмет на "Северен" Ральо Ралев", който с кирка в ръка направи копка в разкопания вече за ремонтите липсващ тротоар.
"Ул. "Никола Войновски" е една от много използваните в Пловдив. Тя свързва две главни пътни артерии, връзка е и с намиращите се наблизо големите хипермаркети, тук се намира и едно от големите училища в Пловдив (б.а. Техникумът по текстил), тук е една от етническите махали в Пловдив", каза пред медиите градоначалникът. 
По думите му жалбите, които пристигат в Община Пловдив от живеещите в квартала, са изключително много, тъй като това е една от последните големи улици в града, която изобщо няма осветление. 
"Сега се изграждаме напълно ново такова, а не просто да ремонтираме старото", подчерта още Тотев. Той отново напомни, че ремонтите в града стартираха още в началото на годината само благодарение на това, че общинският бюджет беше гласуван през месец декември, а не както преди - в началото на следващата година. 
Над 1 000 000 лв. от Голяма община се разпределят за текущите ремонти в районите. Ремонтът на ул. "Никола Войновски" е на стойност 256 000 лв., а срокът за изпълнение на реконструкцията на отсечката е 60 дни.
Очаквам на 10 май тази година да се съберем отново тук, но този път за да открием напълно обновената улица и новото осветление по нея", заяви в заключение кметът на "Северен". Очаква се паркоместата по отсечката да бъдат изградени на по-късен етап от време.

Виж коментарите (19)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).