Богдан Богданов в Пловдив: Ако я има забраната, няма да паднат и цените в магазините

3899

След официалното откриване на 77-ия Международен технически панаир в Пловдив, министърът на икономиката и индустрията Богдан Богданов даде първи коментар за отпадането на забраната за внос на зърно от Украйна, пред камерата на Plovdiv24.bg.

"България е загубила преки невнесени данъци на стойност 146 милиона лева. Ако не влезе забраната, ще продължим да губим около 40 милиона на месец.

Изключително важно е да осигурим за българските граждани достъпна продукция - говорим за борба с високите цени, борба с инфлацията. Не може да работим по този начин и нашите производители да плащат високи цени за тяхната продукция и да очакваме, че стойността на продуктите в магазина ще намалее", каза той.

По думите му за изминалата година платените данъци са на стойност над 2 милиарда лева от зърнопроизводителите, от което се разбира, че този пазар се развива и няма ликвидни проблеми.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнал: И с Tesla можеш да си жив селянин с капацитет на семкаджи...
Двама са обвинени за длъжностно присвояване на много пари от Плов...
Лилчо Арсов: Дайте стадион "Пловдив" на публично-частно партньорс...
"Разсъбличането" на хотел "Марица" продължава
"Златна" задача затрудни седмокласниците в Пловдив
Пловдивският университет призна за акцията на МВР и прокуратурата...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).