професия: Спортист
още снимки на Нургюл Салимова още личности

Новини свързани с Нургюл Салимова
08:24 ч., 08.04.2024 г.
Нургюл Салимова записа първа победа в Турнира на претендентките за световната титла по шахмат при жените, който се провежда в Торонто, Канада. <... цялата новина

08:51 ч., 06.04.2024 г.
Нургюл Салимова продължава страхотното си представяне в Турнира на претендентките в Торонто, Канада, където осем от най-добрите шахматистки в св... цялата новина

15:06 ч., 15.01.2024 г.
В едно селце малко над 1000 души в Търговишка област, живее една от най- големите шахматистки на планетата. Тя е само на 20, но 17 от тях са пре... цялата новина

19:21 ч., 04.01.2024 г.
Баскетболистът Александър Везенков отново спечели приза "Спортист на годината на България". Той спечели наградата и през 2022-а година.
... цялата новина

08:03 ч., 04.01.2024 г.
България официално ще има представител на претендентския турнир при жените за определяне на състезателката, която ще атакува световната титла в ... цялата новина

19:56 ч., 28.12.2023 г.
Българската шахматистка Нургюл Салимова се класира на престижното 4-о място на Световното първенство по ускорен шахмат, което с... цялата новина

15:38 ч., 14.12.2023 г.
Виктория Радева, европейска отборна шампионка по шахмат за жени с тима на България от Шампионата на Стария континент, прове... цялата новина

14:23 ч., 14.12.2023 г.
Нургюл Салимова, втора от Световната купа по шахмат и европейска отборна шампионка по шахмат за жени, пред "Фокус" след "Сп... цялата новина

16:46 ч., 21.11.2023 г.
Европейските шампионки по шахмат Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева и Белослава Кръстева стъпиха на родна земя, предаде репор... цялата новина

13:29 ч., 21.11.2023 г.
Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева, Гергана Пейчева и Белослава Кръстева, които спечелиха историческата първа европейската ти... цялата новина

21:43 ч., 20.11.2023 г.
България победи актуалния световен шампион Грузия с 2.5 на 1.5 в последния 9-и кръг на Европейското отборно първенство, което продължава в Будва... цялата новина

22:04 ч., 18.11.2023 г.
Българският национален отбор по шахмат за жени победи първия поставен - отбора на Франция с 3:1 точки в дербито на седмия кръг на Европейското о... цялата новина

11:22 ч., 18.11.2023 г.
Българския национален отбор по шахмат победи с 2,5:1,5 поставения под № 2 в схемата отбор на Азербейджан на Европейското отборно първенство в Бу... цялата новина

23:02 ч., 15.11.2023 г.
Националният отбор на България по шахмат за жени продължава силното си представяне на Европейското отборно първенство в Будва, Черна гора.

22:18 ч., 14.11.2023 г.
Българският женски отбор по шахмат спечели с 3-1 партиите си от четвъртия кръг на Европейското първенство по шахмат, което се провежда в Будва /... цялата новина