Песента “Illusion” ще представи България на „Евровизия”

2766

Песента "Illusion" на Краси Аврамов, популярен като "човека-глас", ще представи България на музикалния конкурс „Евровизия". Тази година финалът ще се състои в Москва. Първият полуфинал на "Евровизия" е на 12 май. За да се класираме за финала ще трябва да преборим представителите на Румъния, Турция, Македония, Чехия, Швейцария, Португалия. В нашата група са още Босна и Херцеговина, Швеция, Израел, Белгия, Андора, Черна Гора, Исландия, Грузия, Финландия, Беларус, Малта и Армения. Втората полуфинална вечер е на 14 май.

Страната ни участва в „Евровизия" за четвърти път като най-големият успех на българска е песен е заемането на пето място през 2007 година от „Вода" на Елица Тодорова и Стоян Янкулов - Стунджи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Край на любовния роман: Павела Митова си тръгна от Тошко Йорданов...
Стилиян Петров: Не можех 6 седмици да видя децата си, защото няма...
Честито на Криско!
Роден е в Пловдив на днешния ден преди 60 години
Деси Цонева вдигна луд скандал заради баница с кренвирш за 75 000...
Лили Иванова поиска безплатен терен от кмета на София, а ще прибе...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).